[M|C] MadCroats
Igranje online igara loše utječe na brakove! 386mc


Join the forum, it's quick and easy

[M|C] MadCroats
Igranje online igara loše utječe na brakove! 386mc
[M|C] MadCroats
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
[M|C] TeamSpeak 3 stats
[M|C] Public TeamSpeak3
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 179 on 16/3/2021, 12:10
Google +
MadCroats Gaming comunity
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

[M|C] Facebook
Mad Croats

Social bookmarking

Social bookmarking reddit      

Bookmark and share the address of [M|C] MadCroats on your social bookmarking website

Bookmark and share the address of [M|C] MadCroats on your social bookmarking website


Igranje online igara loše utječe na brakove!

+4
MadTom
Dr_Furyo
[M|C] Slammer
[M|C] Dux
8 posters

Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] Dux 15/2/2012, 12:36

Istraživanje znanstvenika s Brigham Young Universityja dokazalo nam je ono što manje-više svi znamo, a neki su i iskusili u praksi – previše igranja online igara ne utječe dobro na veze i brakove.

Ovo je istraživanje provedeno među parovima od kojih samo jedan supružnik ili oboje igraju online role-playing igre (poput popularnog World of Warcrafta) te je pokazalo da čak 75 posto supružnika koji ne igraju ove igre žele da njihovi bračni partneri više vremena posvete njihovoj vezi i braku, a manje igranju.

Kao što se to može pretpostaviti, u vezama sa samo jednom gamerom, u 84 posto slučajeva gameri su muškarci, dok u brakovima u kojima muž i žena igraju video igre, u 73 posto slučajeva više igraju muškarci.

No, zato su zadovoljni oni parovi u kojima i muž i žena igraju online role-playing igre te njih čak 76 posto smatra da je igranje imalo pozitivan utjecaj na njihov brak. Neki ispitanici kažu da zajedničko igranje nekih zabavnih igara može ojačati vezu i odnos između supružnika, no sve ovisi o tome kakva je igra, koliko vremena provode igrajući te kako igranje utječe na druge stvari – posao, spavanje i slično.

Neil Lundberg, profesor s ovog sveučilišta koji je radio na ovom istraživanju kaže da je 'opće poznato' da mnogi parovi imaju problema oko igranja video igara, pogotovo u slučajevima kada muževi provode puno vremena igrajući igre te tako zapostavljaju žene, što negativno utječe na brak.

Na Ars Tehnici ipak upozoravaju da se ne može za probleme u braku optužiti samo igranje online igara, već napominju da su takvi problemi česti kod bračnih parova s 'visokom razinom individualnih aktivnosti' koje obavljaju bez supružnika poput sportskih aktivnosti, sudjelovanja u nekim organizacijama i drugim aktivnostima koje oduzimaju puno vremena.

Dakle, kada je jedna osoba u vezi ili braku često posvećena nekim 'svojim' stvarima, u koje nije uključen bračni partner, takve stvari mogu dovesti do problema i svađa u braku, a igranje online igara samo je jedna od brojnih takvih individualnih aktivnosti.


Last edited by [M|C] Dux on 15/2/2012, 21:13; edited 1 time in total
[M|C] Dux
[M|C] Dux
General
General

Broj postova : 342
Join date : 2011-02-23
Age : 43

https://madcroats.forumotion.com

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] Slammer 15/2/2012, 17:44

Dakle, kada je jedna osoba u vezi ili braku često posvećena nekim 'svojim' stvarima, u koje nije uključen bračni partner, takve stvari mogu dovesti do problema i svađa u braku, a igranje online igara samo je jedna od brojnih takvih individualnih aktivnosti.

To bi u teoriji trebalo biti ovako.... ali nije. According to women: Igranje igara do 4 ujutro nije kao da ideš van pit sa frendovima do 4 ujutro. Pit sa frendovima do 4 ujutro je OK. Igranje igara do 4 ujutro nije OK.

Žene kažu da igranje kompjuterskih igara zaglupljuje, udaljava nas od njih, itd. I guess what - žene su u pravu.
[M|C] Slammer
[M|C] Slammer
General
General

Broj postova : 1364
Join date : 2011-02-23
Age : 46

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Dr_Furyo 15/2/2012, 19:48

Ma vjerujte mi,da nije jedno bilo bi drugo,sve je to ista pašta. Da ne igramo igrice imali bi neku drugu zanimaciju,isli bi pit van kao šta ti kazes do 4 ujutro i imali neke druge hobije,uglavnom uvijek se žale na nešto kako god okreneš.
Igranje zaglupljuje da,ali ne udaljava nas baš toliko radikalno kao šta one govore,bolje im je da se igra do 4 ujutro nego da se pije do 4 ujutro sa nekim drugim ženskama Very Happy
Dr_Furyo
Dr_Furyo
Captain
Captain

Broj postova : 421
Join date : 2012-01-30
Age : 32

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] Slammer 15/2/2012, 19:57

Probaj ti to objasniti ženskom mozgu... Wink
[M|C] Slammer
[M|C] Slammer
General
General

Broj postova : 1364
Join date : 2011-02-23
Age : 46

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Dr_Furyo 15/2/2012, 20:15

upravo to prijatelju stari Very Happy
Dr_Furyo
Dr_Furyo
Captain
Captain

Broj postova : 421
Join date : 2012-01-30
Age : 32

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by MadTom 16/2/2012, 09:48

To je i moj glavni komentar:
"Iako se igram, pa nisam prisutan duhom, sjedim doma i uz malo mrgođenja mogu priskočiti oko djece i svega što treba. Ili misliš da bi bilo bolje da izlazim van pa da me uopće nema doma?"

Onda ušuti i idemo dalje... Ne prođe svaki puta glatko, ali šta ćeš...
MadTom
MadTom
Brigadier General
Brigadier General

Broj postova : 650
Join date : 2011-11-13
Age : 51

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] Slammer 16/2/2012, 12:39

U klanu trebamo jednu curu za dizanje morala, i "savjetnika" za međuljudske odnose... Very Happy
[M|C] Slammer
[M|C] Slammer
General
General

Broj postova : 1364
Join date : 2011-02-23
Age : 46

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Dr_Furyo 16/2/2012, 12:55

lol!
Dr_Furyo
Dr_Furyo
Captain
Captain

Broj postova : 421
Join date : 2012-01-30
Age : 32

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by LateralusX 16/2/2012, 15:48

[M|C] Slammer wrote:U klanu trebamo jednu curu za dizanje morala, i "savjetnika" za međuljudske odnose... Very Happy

pis-ovci to vec imaju (u pocetku sam mislio da je netko dijete na TS-u)
LateralusX
LateralusX
Corporal
Corporal

Broj postova : 95
Join date : 2012-01-24

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] F1des911 16/2/2012, 16:30

Ako je moguće što bliže mojih godina znate već zašto Wink
[M|C] F1des911
[M|C] F1des911
Private
Private

Broj postova : 32
Join date : 2012-01-13
Age : 31

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] Slammer 16/2/2012, 19:02

[M|C] LateralusX wrote:
[M|C] Slammer wrote:U klanu trebamo jednu curu za dizanje morala, i "savjetnika" za međuljudske odnose... Very Happy

pis-ovci to vec imaju (u pocetku sam mislio da je netko dijete na TS-u)

Što, savjetnika za međuljudske odnose???

Very Happy
[M|C] Slammer
[M|C] Slammer
General
General

Broj postova : 1364
Join date : 2011-02-23
Age : 46

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Dr_Furyo 16/2/2012, 20:08

imaju žensku za dizanje morala i nekih drugih stvari Twisted Evil
Dr_Furyo
Dr_Furyo
Captain
Captain

Broj postova : 421
Join date : 2012-01-30
Age : 32

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] odsurfo1979 18/2/2012, 12:10

meni se moral sam digne ujutro. svako jutro. neki put i prije mene.
imam nekih manjih okršaja što se tiče igranja. mislim da je koliko toliko shvatila da je ipak bolje da sam doma nego vani. da ako mogu da ću se dići od kompa i pomoći što treba. naravno da nam je svima ipak obitelj na prvom mjestu i da se nitko od nas neće naljutiti ako nam suigrač u sekundi nestane a vozi nas u heliću. ma nije bad.
moj problem je taj što mi žena neda da letim(helić ili avion) dok je ona u blizini. kaže da se sramotim. a ni na zemlji mi nije puno bolje. ginem ko majmun. u biti više štete od mene za moj team nego koristi. ali eto, tu smo da se malo zabavljam i malo pobjegnemo od kredita posla i svega ostaloga što nam maltra.
[M|C] odsurfo1979
[M|C] odsurfo1979
The chosen one
The chosen one

Broj postova : 1111
Join date : 2011-11-30
Age : 44

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by VirusX043 18/2/2012, 14:18

[M|C] odsurfo1979 wrote:kaže da se sramotim.
Haha! Šta da vam kažem momci, ja nemam problema s time, pio vani do 4 ili igro do 4 ili konbinacija obje stvari Smile Istina, nekad mi nedostaje da mi netko "kenja" dok igram, ali za to vas imam Very Happy

Glede cure, imam ja kolegicu koja igra s menom l4d i TF2...sad će joj rođendan, mogo bi joj kupit BF3 i uključit u MC klan.
VirusX043
VirusX043
Lieutenant
Lieutenant

Broj postova : 305
Join date : 2012-01-12
Age : 39

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] odsurfo1979 19/2/2012, 11:34

[M|C] VirusX043 wrote:
[M|C] odsurfo1979 wrote:kaže da se sramotim.
Haha! Šta da vam kažem momci, ja nemam problema s time, pio vani do 4 ili igro do 4 ili konbinacija obje stvari Smile Istina, nekad mi nedostaje da mi netko "kenja" dok igram, ali za to vas imam Very Happy

Glede cure, imam ja kolegicu koja igra s menom l4d i TF2...sad će joj rođendan, mogo bi joj kupit BF3 i uključit u MC klan.

a igre l4d i TF2 imaju happy end ili?
[M|C] odsurfo1979
[M|C] odsurfo1979
The chosen one
The chosen one

Broj postova : 1111
Join date : 2011-11-30
Age : 44

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Dr_Furyo 21/2/2012, 21:22

tu žensku odmah ženi imat ces manje problema u životu Cool
Dr_Furyo
Dr_Furyo
Captain
Captain

Broj postova : 421
Join date : 2012-01-30
Age : 32

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by MadTom 22/2/2012, 08:33

[M|C] Dr_Furyo wrote:tu žensku odmah ženi imat ces manje problema u životu Cool

Neće to tako lako, kad uleti dijete, vidi promjene... Ali vjerojatno bi ti bilo lakše nego nama ostalima u svetom braku.

Osim toga, ima zrno istine u ovoj izjavi:
"Muškarac ženi ženu jer očekuje da se neće promijeniti. Žena se udaje za muškarca jer očekuje da će se bar malo promijeniti..."
MadTom
MadTom
Brigadier General
Brigadier General

Broj postova : 650
Join date : 2011-11-13
Age : 51

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Dr_Furyo 22/2/2012, 20:35

[M|C] MadTom wrote:
[M|C] Dr_Furyo wrote:tu žensku odmah ženi imat ces manje problema u životu Cool

Neće to tako lako, kad uleti dijete, vidi promjene... Ali vjerojatno bi ti bilo lakše nego nama ostalima u svetom braku.

Osim toga, ima zrno istine u ovoj izjavi:
"Muškarac ženi ženu jer očekuje da se neće promijeniti. Žena se udaje za muškarca jer očekuje da će se bar malo promijeniti..."

Kasno uvečer zvoni telefon. Muž diže slušalicu, malo sluša, a onda se prodere u nju:
- Slušajte vi, drugi put pažljivije birajte broj, ovo nije meteorološka služba ! - i bijesno spusti slušalicu.
- Tko je bio ? - upita žena.
- Ma neki kreten, pomisli u ovo doba noći pita da li je zrak čist !

Genijalan Very Happy
Dr_Furyo
Dr_Furyo
Captain
Captain

Broj postova : 421
Join date : 2012-01-30
Age : 32

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by MadTom 27/2/2012, 09:07

Apropo lošeg utjecaja na brak.

Morat ću smanjiti igranje BF3, tako da se ne čudite ako ćete me sad puno rijeđe viđat...
MadTom
MadTom
Brigadier General
Brigadier General

Broj postova : 650
Join date : 2011-11-13
Age : 51

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by [M|C] odsurfo1979 27/2/2012, 10:39

[M|C] MadTom wrote:Apropo lošeg utjecaja na brak.

Morat ću smanjiti igranje BF3, tako da se ne čudite ako ćete me sad puno rijeđe viđat...

pa ja te jos nisam vidio. samo sam te čuo na ts-u. nisi ni slikicu stavio na forumu.

imas opravdan razlog i mi ga razumijemo i postujemo. kada nam dodjes dobro nam dodjes.
[M|C] odsurfo1979
[M|C] odsurfo1979
The chosen one
The chosen one

Broj postova : 1111
Join date : 2011-11-30
Age : 44

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by MadTom 27/2/2012, 15:52

Imaš sad moju facu tamo.

Inače, 1,89m, daleko od idealne kilaže, već u laganom plusu... Shocked
MadTom
MadTom
Brigadier General
Brigadier General

Broj postova : 650
Join date : 2011-11-13
Age : 51

Back to top Go down

Igranje online igara loše utječe na brakove! Empty Re: Igranje online igara loše utječe na brakove!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum